Poļu "Straight Key Contest"

Rezultātu publicēšana, apspriešana, dalīšanās iespaidiem pēc sacensībām, domu apmaiņa pirms sacensībām utt
Post Reply
YL3AD
Posts: 100
Joined: Mon Feb 22, 2016 5:56 pm

Poļu "Straight Key Contest"

Post by YL3AD »

Piektdienas, 9. septembra vakarā (jau rītvakar!) poļi rīko CW mačus, kurās drīkst lietot tikai vertikālās rokas atslēgas.
PZK Lodzas nodaļas amatieri uzaicina piedalīties amatieru operatorus arī no kaimiņu valstīm.
https://ot15.pgk.net.pl/temp/download/P ... _rules.pdf
no Lodzas (SP7) amatieru mājas lapas:
https://ot15.pgk.net.pl/675.html
Šie mači ir interesanti tādā ziņā, ka parasti tajos pārraides ātrumi nav lieli, jo operatoru rokas "cieši netrenētas" jebšu neievingrinātas jau gadu gadiem. Lasot šo uzaicinājumu atcerējos vēl pavisam nesen uzsāktās diskusijas ar pāris mūsu, Latvijas kaislīgākajiem CW faniem, mēģinot ieinteresēt viņus rīkot līdzīgu pasākumu tepat, Latvijā, jo pērnā gada ES-QTC atradu IGAUŅU šāda tipa sacensību rezultātu tabulu. Pēc tam jau pats mēģināju sekot kaimiņu aktivitātēm ēterā un vienu tūri arī noklausījos. Igauņi strādā četras reizes gadā, katrā pasākumā pa 3 X 15 min un tiem ir visai interesanti kontroles numuri. Raku dziļāk igauņu QTC numuru dziļumos. Izrādījās, ka tos pirmo reizi viņi rīkojuši jau tālajā 2008. gadā, paklausot Arvo, ES1CW uzaicinājumam. Interesanti lasīt, kā Arvo modinājis, aktivizējis, un uzjautrinājis un vēlreiz mudinājis pirmos gadus, lai šāds pasākums nebeigtu eksistēt. Pēdējo gadu rezultātu tabulās, viņam par godu, vīri stingri turas! Un man šā gada aktivitāte izklausījās pieņemama! Nu izrādās, ka poļi arī sekojuši igauņu piemēram un rīko savus PAPLAŠINĀTOS? vai atklātos? mačus jau kopš'2015. gada! Sestdienas rītā varēsim paklausīties, kā igauņiem klājas.
https://www.erau.ee/et/90-lyhilained/43 ... -avalehele
Uzaicinājums uz poļu mačiem tika saņemts no IARU 1. rajona ĪV grupas vadītāja. Tātad ir cerība, ka arī vācieši, holandieši, šveicieši, čehi utt tajos piedalīsies. Atzīšos, ka mans pārraides ātrums nokrities līdz 55 zīmēm minūtē, bet es piedalīšos! Atskaite jāizsūta 7 dienu laikā, bet kontroles numuros ir RST un operatora vecums. Reizinātāji - dažādi prefiksi. Vispieprasītākie būs gados vecākie operatori, jo tieši vecums katrā QSO nosaka tā "svaru".
73! Janis, YL3AD
YL3AD
Posts: 100
Joined: Mon Feb 22, 2016 5:56 pm

Re: Poļu "Straight Key Contest"

Post by YL3AD »

Kā tad mums klājās šajās sacensībās? Tīri jautri!
Latviju pārstāvējām ar piecām stacijām un diviem prefiksiem. Tuvāk noslēgumam arī izplatīšanās uzlabojās.
Ātrums tiešām nebija pārāk liels. Sajūta - kā īstos mačos! Šķiet, vecākajam dalībniekam bija 88 gadi. Strādāja arī pa kādam 40-gadniekam. Latviju, izrādās pirmais šajās sacensības 2018. gadā pārstāvēja Sergejs, YL3FW, pēc tam, kopš 2019. gada regulāri - Hanz, YL3JD. Šogad arī zviedru kaimiņi braši strādāja. Ēriks, SM1TDE rakstīja, ka vēlu noreaģējis, bet tomēr šīs sacensības ievietojis SM ĪV kausa sacensību sarakstā. Diemžēl mūsu zemes stacijas SM kausā nevar piedalīties. Varbūt mūsu rūdītie kontestmeņi arī var nodibināt šādu kausu mums pašiem? Ģirts, YL2KL droši vien šo ideju perina gadus četrus, piecus...
Ir iespēja par piektdien notikušo papriecāties arī YOUTUBE kanālā:
https://www.youtube.com/watch?v=Fre0XaDjCCE
Trīs no mūsējiem var dzirdēt!
73! Janis, YL3AD
YL3AD
Posts: 100
Joined: Mon Feb 22, 2016 5:56 pm

Re: Poļu "Straight Key Contest"

Post by YL3AD »

Šogad poļu "Straight Key Contest" noritēs jau septembra 8. datumā.

Noteikumi vecie:

https://ot15.pgk.net.pl/temp/download/P ... _rules.pdf

un iepriekšējo gadu rezultātus var apskatīt PZK Lodzas nodaļas amatieru mājas lapā:

https://ot15.pgk.net.pl/675.html

Tiekamies CW frekvencēs!
73! Janis, YL3AD
Post Reply