CW Key & Keyer for sale

Barošanas bloki, kabeļi, antenu masti, filtri, radiodetaļas u.c.
Post Reply
ZuluFox
Posts: 4
Joined: Wed Mar 24, 2021 12:27 pm

CW Key & Keyer for sale

Post by ZuluFox »

Pārdodu jambisko telegrāfa atslēgu BENCHER BY-1 (iambic paddle) un DAIWA DK210 CW Keyer. Komplekts piemērots mācībām un treniņiem bez papildus iekārtām.

Vispār ir četru tipu CW atlēgas to evolūcijas un maksimālo ātrumu secībā - mehāniskās (straight key), mehāniskas pusautomātiskās (bug key), elektroniskas pusautomātiskās ar vienu mēlīti (sideswiper jeb «zāģis») un divu mēlīšu konstrukcijas jambiskās atslēgas (paddle). DK210 ir savietojams ar visiem uzskaitītajiem CW atslēgu tipiem.

Jambiskā atslēga savu nosaukumu guvusi no vārda jambs, ar ko apzīmē pantmēru dzejā ar vienu īsu un vienu garu zilbi jeb Morzes telegrāfijas kontekstā - punkts un strīpa. Konstrukcija ar divām mēlītēm (punktiem un strīpām atsevišķi) samazina sistemātisko kļūdu skaitu salīdzinot ar parasto vienas mēlītes atslēgu. Īpaši tas jūtas ātrumos virs 25-30 WPM. Visi planētas mūsdienu CW ātruma rekordi ir taisīti tieši ar šāda tipa atslēgām un BY-1 ir pasaulē populārākais rūpnieciski ražotais jambisko atslēgu modelis, kas teju pus gadsimta garumā atradis vairāk kā 100K laimīgu īpašnieku. Izskatās smuki, viegli regulējama, ērta lietošanā. Ap pusotru kg svarā ar gumijas kājiņām, tāpēc pa galdu prom nemūk.

DK210 var barot no 12V ārējā barošanas bloka vai 9V baterijas (kronas). Ir iebūvēts skaļrunītis un papildus no aizmurures izejām CW signālu var iebarot transīvera mehāniskās atslēgas caurumā darbam ēterā vai datora portā noraidītā teksta datorizētam pierakstam specializētās programmās treniņu procesā. Teju visiem mūsdienu transīveriem CW Keyer ir iebūvēts, tomēr daudziem aparātiem tā regulēšana ir ne pārāk ērta caur transīvera izvēlnēm nevis fiziskām pogām uz priekšanas paneļa, tāpēc ārējais CW Keyer var būt ērtāks lietošanā.

Cena par komplektu EUR 150. Atrodas Rīgā.

E-pasts es5zf@inbox.lv
Attachments
Key and keyer.jpg
Key and keyer.jpg (111.37 KiB) Viewed 495 times
ZuluFox
Posts: 4
Joined: Wed Mar 24, 2021 12:27 pm

Re: CW Key & Keyer for sale

Post by ZuluFox »

Lai smuki skan! Pārdots!
Post Reply