Igauņi aicina piebiedroties arī viņu "NAC" atskaišu lapā

Viss ap un par UĪV un augstākām frekvencēm
Post Reply
YL3AD

Igauņi aicina piebiedroties arī viņu "NAC" atskaišu lapā

Post by YL3AD »

No ES-QTC 2020:
"Igaunijas UĪV kausa izcīņai" ir sava tīmekļa vietne žurnālu pārbaudei

Ir pabeigta jaunā Igaunijas UĪV Kausa ctīmekļa lietojumprogramma, kas ļauj dalībniekiem augšupielādēt savu žurnālu attiecīgajā vidē, komandai pārbaudīt žurnālus un pēc tam uzrādīt rezultātus gan kā kopējā sarakstā, gan katram dalībniekam atsevišķi. Šī lietojumprogramma (pašlaik) atrodas:

https://es7arl.carlnet.ee/ull/

Lietojumprogramma vēl ir jāpilnveido, taču tā jau kopš 2020. gada augusta ir gatava pieņemt dalībnieku žurnālus, tāpēc aicinām visus pie mums pieteikties, lai augšupielādētu caur to! Kad esat augšupielādējis savu žurnālu, jums tas vairs nav jānosūta pa e-pastu tiesnešu komandai. Mērķis ir lietot (jau) no 2021. gada Kausa sezonas sākuma janvārī un nākotnē pārtraukt žurnālu sūtīšanu pa e-pastu. Augšupielādētajam žurnālam jābūt edi formātā (IARU Reg.1 standarts VUS-HF žurnāliem), tāpēc tiem, kas sacensībās lieto papīra žurnālu vai neizmanto programmatūru, kas tieši izstrādā edi-žurnālu, pašiem jāpārvērš savs žurnāls šajā formātā. To var izdarīt, izmantojot vairākas lietojumprogrammas internetā.

1. Somu izveidota lietotne:

https://logmatik.aprs.fi/ .

Šajā adresē dalībniekam pirmkārt jāaizpilda pieteikuma lauki ar saviem datiem. Tos var arī saglabāt, un nākamajā reizē tad tas būs vieglāk*. Pēc tam ievadiet ar sakariem saistīto informāciju un pārliecinoties, ka datums, laiks un darba veids ir pareizs.
* Latvijas amatieriem šis būs klupšanas akmens: personas datu "aizsardzība"briesmās!!! - YL3AD
Pastāv divas iespējas:
a) nosūtīt žurnālu pa e-pastu (edi-log tiks nosūtīts uz jūsu norādīto e-pasta adresi);
b) eksportēt žurnāla failu: / saglabāt Igaunijas UĪV kausam, uzrādāt to kā savu vietni (adresi?) un tīmekļa žurnāla vadības REG1TEST žurnāla fails būs ielādēts (žurnālu edi-faila veidā var saglabāt savā datorā). Būtībā abas ir vienas un tās tās pašas lietas, izvēlieties, kas jums ir ērtāk. Rezultātā ir iegūts žurnāla fails edi formātā, kuru varat augšupielādēt pēc pārskatīšanas UĪV Kausa lapā.
Turklāt šī (somu) lietojumprogramma arī var importēt žurnālu adif formātā,lai pārveidotu nepieciešamo žurnālu edi formātā. (ļoti labs līdzeklis, lai izveidotu edi failu pēc tādas programmas lietošanas, kurā nav iespējams izveidot izveidot edi failu).

2. Čehu izveidotā lietojumprogramma:
http://ok2kjt.net/edi/
Šajā lietojumprogrammā arī jums jāaizpilda visi lauki, pēc tam varat ierakstīt sakarus, pārliecinoties, ka datums, laiks un darba veids ir pareizs, un saņemsiet žurnālu edi-formātā.

3. Nesen tika izveidota arī viena vietējā lietojumprogramma (tnx ES1BBQ!):
Https://es1bbq.github.io/EDI/
Zem pogas "HEADERS" atradīsit aizpildāmos laukus. Zem pogas "LOG" ir vieta, kur ievadīt sakarus, un jūs to varat redzēt arī nospiežot pogu "REZULTĀTS". Jūsu edi žurnāla fails būs gatavs un to varat saglabāt savā datorā.
Ja žurnāli ir pārbaudīti ar lietotnes "UĪV Kauss" palīdzību, rezultāti nekavējoties tiks publiskoti (vairs nevajadzēs gaidīt mēneša beigu tabulas). Pirmkārt, rezultāti tiek parādīti standarta formā kā kopsavilkuma tabula (skatīt pievienoto attēlu). Tomēr papildus tam lapā ir iespējams atvērt detalizētu žurnāla pārbaudes rezultātu pārskatu, ti, jūs varat apskatīt visu dalībnieku (ieskaitot sevi) žurnālus ar komentāriem un kļūdām. Tas ir jaunievedums UĪV Kausa sacensību gadījumā (konsolidēto žurnālu varat redzēt mūsu ĪV sacensību gala rezultātos), un tas noteikti būs noderīgs no jūsu kļūdu analīzes viedokļa!

Karls, ES7ARL kā kodu sastādītājs, ir paveicis lielu darbu lietojumprogrammas izveidē, viņam palīdzēja Jüri, ES5JR un šā raksta autors, sekojot tam, lai programma, atbilstu pašreizējiem UĪV Kausa sacensību noteikumiem.

Baudiet un lietojiet!
Marts, ES2NJ
ERAU UĪV komiteja
Post Reply