IARU 1. reģionā

Šī sadaļa paredzēta tēmām un diskusijām, kas neatbilst citām kategorijām. Aktuālu Latvijas radio amatierisma jautājumu apspriešana, priekšlikumi utt
Post Reply
YL3AD
Posts: 77
Joined: Mon Feb 22, 2016 5:56 pm

IARU 1. reģionā

Post by YL3AD »

Jau no 11. līdz 16. oktobrim paredzēta IARU mūsu, 1. rajona virtuālā konference.
Amatieriem, biedrību biedriem un atbalstītājiem, kuriem ir interse iepazīties ar reģiona sekretariātā iesniegtajiem materiāliem (izrādās, tādi biedrībām bija jāiesniedz līdz šā gada 10. jūlijam) un piedalīties iesniegto materiālu caurskatīšanā (varbūt mēs to varētu darīt ēterā vai kaut vai "pļāpu grupā"? Vislabāk jau šeit, jo tad darbs uzskatāmi redzams pašu acu priekšā), lūgums tos lejupielādēt no šīs konferences vietnes:
https://conf.iaru-r1.org/part-1/documents/
2017. gada IARU 1 rajona konferences sesijām no Landshutas, Vācijā bija iespējams sekot līdz virtuāli . Droši vien tas būs iespējams arī šogad. IARU 1. rajona Izpildkomiteja nolēmusi šo konferenci rīkot divos paņēmienos: kā mēģinājumu virtuālajā vidē šogad, lai izraisītu interesi un dotu pieredzi jaunākās paaudes amatieru vidū, un, nākamgad ierastā veidā, cerams, jau normālos apstākļos, Novi Sad, Serbijā. Rīkotāji cenšas pievērst Biedrību Īpašu uzmanību EMC (C7) problēmām savās valstīs.
Arī citās darba grupās ir liels vakanču piedāvājums, tā kā - durvis ekspertiem nav slēgtas!
Tāpat ļoti cītīgi tiek meklēti amatieri, kuri var nopietni pievērsties IARU Monitoringa sistēmas (MS) darbībai, pievienojot tai savu artavu amatieru ētera novērošanā. MS grupa savus biļetenus izdod ik mēnesi un ir lejupielādējami no WEB.
Piemēram:
https://www.iaru-r1.org/2020/iarums-reg ... june-2020/
https://www.iaru-r1.org/2020/iarums-reg ... july-2020/
Tādā veidā -ziņojot visiem un sadarbojoties ar profesionālajām savu valstu frekvenču regulatoru organizācijām, amatieri un darba grupu pārstāvji mēģina pasargāt savas frekvences tīras. Domāju, ka mūsu rindas Latvijā arī ir papildinājušās ar pietiekami pieredzējušiem amatieriem, kuri justos noderīgi šajā, kopējā lietā.
Mūsu IARU rajona mājas lapā pieejama visai plaša informācija. Piemēram, Īsviļņu grupas izstrādātie dokumenti:
https://www.iaru-r1.org/about-us/commit ... uments-hf/
Ar "balss konservēto" informāciju, diemžēl nepietiek: noklausīšanās vien prasa ļoti ilgu laiku un rada klausītāja INDIVIDUĀLO priekšstatu, kurš parasti atšķiras no proponētāju domām. Tādēl atgriežamies pie dokumentiem! Tie ir ātri pārskatāmi, pieradina atkal strādāt, ne tikai klausīties, bet galvenais - iesaistīties problēmu risināšanas procesā.
73! Janis, YL3AD
YL3AD
Posts: 77
Joined: Mon Feb 22, 2016 5:56 pm

IARU 1. reģiona konferencē

Post by YL3AD »

Virtuālās konferences darbs komitejās jau noslēdzies.
Tādēļ tagad būtu pats labākais laiks iepazīties ar šo komiteju padarīto darbu, lasot konferences laikā izstrādātos dokumentus - papildus prezentācijas, atskaites un dienu ziņojumus turpat, konferences 1. sadaļas mājas lapā:
www.conf.iaru-r1.org
pie PIRMĀS, tas ir virtuālās sadaļas dokumentiem.
Arī otrajā, tas ir, nākamgad paredzētās "īstās" konferences plauktiņā ir šis tas interesants.
Tas būtu ļoti apsveicami, ja Jūs esat ieinteresējušies jau iepriekš un paši iepazināties ar konferences gaitu!
Sekojot līdzi šo dienu notikumiem, kļūst saprotama šādu pasākumu procedūra, kuru konferences organizatori ne vien demonstrē, bet vienkārši pieņem kā pašu par sevi saprotamu, ka tā tam jānotiek visās biedrībās. Biznesa sanāksmēs tā tas arī ir, tad kāda atšķirība? Biznesā valda biznesa noslēpumi. Bet šeit - līdz zināmam līmenim, nē. Tad mācāmies!
Kopsummā pieteikušies (Nacionālo biedrību deleģēti) darbam virtuālajam pasākumam bija 207 dalībnieki no 39 mūsu rajona biedrībām, kā arī rajona izpildkomitejas uzaicinātie, galvenokārt jaunie amatieri, kas pārstāv R1 vadību. Tāpat piedalās arī pārstāvji no citiem IARU rajoniem, Administratīvās padomes un ARRL. Katrā no komitejām darbojās vidēji ap 70 amatieru. Katras dienas īss darbības apraksts atrodams IARU 1. rajona svaigāko notikumu sadaļā.
https://www.iaru-r1.org/
Patlaban notiek sagatavošanās fināla plenārsēdei, kuras protokols parasti Internetā parādījās apmēram pēc nedēļas. Tomēr, šķiet, ka noslēguma dokumenti varētu būt arī agrāk.
Varat paši pārliecināties: lasot šos materiālus, mēs ietaupām laiku, kļūstam zinošāki un pārliecināmies, ka ar to iepazīstamies VISI vienādi. Ir iespējas pārliecināties, ka paša interpretācija var būt arī kļūdaina, vienkārši lasot šo materiālu VĒLREIZ. Turklāt, te rodas viela arī dziļākām diskusijām. Tā kā, uzskatu, ka līdz šim pielietotā paviršā prakse ir tikai attālinājusi mūs un mūsu, kā amatieru intereses ne tikai vienam no otra...
Konferences darba laikā jau iezīmējušies vairāki uzdevumi, kuri tuvākajā laikā būs jārisina dalībvalstu organizācijās. Protams, arī LRAL taču nedrīkstēs palikt kaunā! Gada sākumā pazibēja kāds dokuments, kurā bija plānots organizāciju biedru maksu lielumu nolikt apgriezti proporcionālu IARU pirmā rajona konstitūcijas 1.3 sadaļā uzskaitītajiem "uzdevumiem". Respektīvi, ja biedrība rūpējas par saviem biedriem, rīko dažādus pasākumus, un ir spējīga pierādīt savas aktivitātes, tad biedru maksas varētu būt reducētas, lai līdzekļi paliek pašu aktivitātēm. Finansu dokumentus, cik varēju saprast, VARBŪT izsūtīs arī to biedrību, kuras nepiedalījās konferences darbā, valdēm. Ja Latvija nebūs saņēmusi, tad būs jāapmierinās ar rezolūciju īsiem aprakstiem, bez skaidrojumiem. Tiešām sāpīgi, ka mums šīs mutuļojošās aktivitātes vienkārši aizslīd garām.
Un tas viss tādu sīkumu dēļ, kā procedūras, kuras tomēr jāievēro. "Racionalizācija" jau kuro gadu izrādās neefektīva :-)
73! Janis, YL3AD
Post Reply